RekoRD V KOMeNtÁŘíCh ZDE


A jěšte TADY jsem tam jako °°♥→N!kušQa←♥°° je to 3.kolo

JO a plosím naklmte mi příšerku až tu budete a zanechte komentík!!!

P.S.:Víte co já ten blog pozastavuji jako že nebudu obíhat!!!Víte ploš??Plotože musím dělat ty rozcestníky víte???A pls nevšímejte si kdyštat toho ju????Tak papapapa ♥MUCK♥

Klus

21. února 2009 v 15:08 | Majitelka blogu |  Chody koně


Klus je taky přirozeným chodem koní. Je to rytmický pohyb na dvě doby. Při klusu se zvedají protější, neboli diagoniální končetiny. Mezi tím je fáze vznosu.
Nohosled klusu: současně levá přední a pravá zadní, a pak zase současně pravá přední a levá zadní.
Z kroku do klusu: Posaďte se hluboko do sedla, trošku zkraťte otěže a pobídněte v místě podbřišníku mírným stisknutím boků koně. Pokud na poprvé nenaklusá, tak pobídněte silněji. Když poslechne zmírněte pobídku.
Z klusu do kroku: Pokud vysedáváte, přejděte do pracovního sedu. Posadtě se hluboko do sedla, vahou jděte proti pohybu koně a mírně přitáhněte otěže stočením zápěstí dovnitř.
Sed: 1) pracovní klus: Pozice těla je stejná jako při kroku. Snažte se uvolnit svaly v oblasti kříže, takže půjdete s pohybem koně. Pokud to neuděláte tak budete nad sedlem vyskakovat a to je nepříjemné pro koně i pro vás. :-) Kůň nekýve hlavou, takže otěže držíme v uvolněných rukou, ale vyrovnaných.
2) lehký klus: Při lehkém klusu vysedáváme = pohyb je dvoudobý, takže na první dobu nás kůň vynese nad sedlo a mírně se nadkloníme nad kohoutek, na druhou dobu jemně dosedneme zpátky do sedla. Převážně se jezdí v pracovním klusu, protože méně namáhá koňský hřbet a je pohodlnější než pracovní klus.
Klus v kruhu: pokud jedete na pravou ruku ( směrem doprava) klusejte na levou nohu. A naopak, je to pohodlnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

♥!dÍKY,ŽE JSI nAvŠtÍvILA mŮj blOG!♥