RekoRD V KOMeNtÁŘíCh ZDE


A jěšte TADY jsem tam jako °°♥→N!kušQa←♥°° je to 3.kolo

JO a plosím naklmte mi příšerku až tu budete a zanechte komentík!!!

P.S.:Víte co já ten blog pozastavuji jako že nebudu obíhat!!!Víte ploš??Plotože musím dělat ty rozcestníky víte???A pls nevšímejte si kdyštat toho ju????Tak papapapa ♥MUCK♥

Western

21. února 2009 v 14:55 | Majitelka blogu |  Styly jízd
WESTERN
Westernový styl ježdění vychází z rančerské a pastevecké práce na velkých pastvinách Jižní Ameriky a amerického Středozápadu.Používá dlouhé třmeny a otěže se drží v jedné ruce.Využívá se v nejrůznějších typech rančerské práce,jako je chytání telat do lasa, a soutěžích například barrel racing nebo rodeo,které se staly velmi populární.Koně musí být poměrně malí,ale vytrvalí.
VÝSTROJ:
Westernová výstroj vypadá jinak než klasická anglická.Obě mají na zřeteli především pohodlný sed.Westernové sedlo může bát jednoduché,pro každodenní použití,i bohatě zdobené,pro přehlídky.
Westernové uzdečky se vyrábějí ze silné,nevydělané kůže.Často se používají čelenky,které brání,aby uzdečka klouzala,ale nánosníky se používají jen zřídka.
Jeden z typů,uzdečka na jedno ucho,nemá čelenku ani nánosník,Nátylník je opatřen okem na jedné straně,do kterého se navlékne jedno ucho.To přidržuje uzdečku.
Westernové otěže mohou být až dva metry dlouhé.Existují dva druhy:
  • Dělené otěže nejsou na konci spojené.Procházejí jezdcovou rukou a jsou od sebe odděleny ukazováčkem.
  • Kalifornské otěže se drží levou rukou a vycházejí mezi palcem a ukazováčkem.Konce kalifornských otěží se drží v pravé ruce na stehně.Na koncích jsou spojené kouskem kůže zvaným romal.
Westernové třmeny jsou široké a pohodlné.Jsou vyrobeny pouze ze dřeva nebo ze dřeva potaženého kůží nebo mají koženou šlapku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

♥!dÍKY,ŽE JSI nAvŠtÍvILA mŮj blOG!♥