RekoRD V KOMeNtÁŘíCh ZDE


A jěšte TADY jsem tam jako °°♥→N!kušQa←♥°° je to 3.kolo

JO a plosím naklmte mi příšerku až tu budete a zanechte komentík!!!

P.S.:Víte co já ten blog pozastavuji jako že nebudu obíhat!!!Víte ploš??Plotože musím dělat ty rozcestníky víte???A pls nevšímejte si kdyštat toho ju????Tak papapapa ♥MUCK♥

Chody koně

Trysk

21. února 2009 v 15:11 | Majitelka blogu
Trysk je druh cvalu (rychlý cval) a je téměř nejrychlejším chodem koně, ale už není tak pohodlný jak pomalý cval. Slyšíme údery všech kopyt koně.

Cval

21. února 2009 v 15:10 | Majitelka blogu
Cval je dalším přirozeným chodem koně. Je to třídobý pohodlný, houpavý pohyb. Jedna z předních noh se nazývá vedoucí noha, protože dopadá na zem samostatně.
Nohosled cvalu: Pokud koník cválá na pravou přední nohu: Levá zadní, pak společně pravá zadní a levá přední, potom pravá přední a následuje vznos. Na obrázcích jsou koně cválající na levou vedoucí nohu.
Z klusu do cvalu: Pokud vysedáváte, přejděte do pracovního klusu. Když jedete rovně, je jedno na kterou nohu, ale časem by se měly vystřídat. Svoji vnější nohu dejte za podbřišník a vnitřní nechte na podbřišníku, koně pobídněte oběma nohama. Správně by měl nacválat na vnitřní nohu. Pokud jedete na pravou ruku (doprava), kůň jde (by měl jít) na pravou nohu.
Ze cvalu do klusu: Svojí váhou budeme působit proti pohybu koně, mírně přitáhneme otěže. Pokud napoprvé neposlechne, tak od pomůcek na chvíli upustíme a potom je použijeme znova o něco důrazněji.
Křižování: Pokud má kůň nevyvážený pohyb, tak se může stát, že přejde místo do cvalu, do rozloženého cvalu. Spomalíme do klusu a pak znova pobídneme do cvalu, na správnou nohu.

Klus

21. února 2009 v 15:08 | Majitelka blogu


Klus je taky přirozeným chodem koní. Je to rytmický pohyb na dvě doby. Při klusu se zvedají protější, neboli diagoniální končetiny. Mezi tím je fáze vznosu.
Nohosled klusu: současně levá přední a pravá zadní, a pak zase současně pravá přední a levá zadní.
Z kroku do klusu: Posaďte se hluboko do sedla, trošku zkraťte otěže a pobídněte v místě podbřišníku mírným stisknutím boků koně. Pokud na poprvé nenaklusá, tak pobídněte silněji. Když poslechne zmírněte pobídku.
Z klusu do kroku: Pokud vysedáváte, přejděte do pracovního sedu. Posadtě se hluboko do sedla, vahou jděte proti pohybu koně a mírně přitáhněte otěže stočením zápěstí dovnitř.
Sed: 1) pracovní klus: Pozice těla je stejná jako při kroku. Snažte se uvolnit svaly v oblasti kříže, takže půjdete s pohybem koně. Pokud to neuděláte tak budete nad sedlem vyskakovat a to je nepříjemné pro koně i pro vás. :-) Kůň nekýve hlavou, takže otěže držíme v uvolněných rukou, ale vyrovnaných.
2) lehký klus: Při lehkém klusu vysedáváme = pohyb je dvoudobý, takže na první dobu nás kůň vynese nad sedlo a mírně se nadkloníme nad kohoutek, na druhou dobu jemně dosedneme zpátky do sedla. Převážně se jezdí v pracovním klusu, protože méně namáhá koňský hřbet a je pohodlnější než pracovní klus.
Klus v kruhu: pokud jedete na pravou ruku ( směrem doprava) klusejte na levou nohu. A naopak, je to pohodlnější.

Krok

21. února 2009 v 15:06 | Majitelka blogu
Krok je přirozeným chodem koně. Je čtyřdobý a nejpomalejší. Všechny kroky mají stejnou délku. V každém okamžiku ma kůň tři končetiny na zemi a jednu ve vzduchu.
Nohosled kroku: pravá zadní, pravá přední, levá zadní, levá přední.
Ze zastavení do kroku: Pokud správně sedíme, tak oběma nohama jemně stiskneme boky koně v místě podbřišníku.
Z kroku do zastavení: Mírně zkrátíme otěže a posadíme se hluboko do sedla (vahou proti pohybu koně). Hlavní je ta váha, ne že škubneme z otěžema :-)
 
 

Reklama

♥!dÍKY,ŽE JSI nAvŠtÍvILA mŮj blOG!♥